Telefon
WhatsApp
NEDEN EPOKSİ KAPLAMA ?
NEDEN EPOKSİ KAPLAMA ?

1- Temizlik ve Bakım:

Beton yapıların epoksi ile kaplanması sonucunda, artık gözenekli yapı yok olacağından temizlenmesi de kolay olur. Epoksi Kaplama öncelikle kaplandığı zemini her türlü fiziksel / kimyasal etkilerden korur. Betonun su geçirgenliğini keser. Alt katlar için su izolasyonu görevi yaparak nem ve rutubeti önler. Anti bakteriyel özellik göstermesi nedeniyle canlı mikroorganizmalar barınamaz, üreyemez. Bu sebeple gıda sektöründe oldukça sık kullanılmaktadır. Yüzeyleri kir tutmaz, temizliği de oldukça kolaydır.

2- Dayanıklılık:

Epoksi kaplı beton zeminler yoğun kullanıma uzun yıllar dayanıklıdır. Bu da uzun vadede maddi olarak kar etmeyi sağlar.

3- Sağlamlık:

Epoksi, katı bir polimere dönüşmesinden dolayı çok sert hale gelir ve kimyasal yapısı çabuk bozulmasını önler. Epoksi uygulamasıyla basınç dayanıklılığı betondan sert, çekme dayanıklılığı da çelikten çok daha kuvvetlidir. Akışkan olması nedeni ile döküldüğü yüzeyde en küçük çatlaklara ve deliklere nüfuz ederek buraları doldurur.

4-Epoksi Uygulaması ile Zaman Tasarrufu:

Epoksi zemin kaplama uygulanmasının hızlı ve kolay olması özelliği sayesinde zaman kaybının önüne geçilir ve daha çabuk sonuç alınır.

5- Estetik Görüntü:

Epoksi kaplamalar sizin tercihinize göre renkte ve desende belirlenir  istediğiniz görüntüyü elde edersiniz ve zeminde son derece estetiklik sağlar .

6- Kimyasallara Dayanıklı Olması:

Epoksi kaplamalar, kimyasal etkilere maruz kalan depo veya fabrikalar için en uygun seçenektir. Epoksi kaplamalar korozif / aşındırıcı kimyasala maruz kalan alanlar için kullanılması uygundur. Zemini oluşabilecek fiziksel ve kimyasal etkilere karşı koruyarak yıpranma, hasarı asgariye düşürür. Bu nedenle oluşabilecek onarım bakım masrafları, iş kayıpları asgariye düşer.

7- Güvenlik:

Epoksi kaplamalar kaymazdır, çeşitli sıcaklıklara hatta yangına, sert darbelere dayanıklı malzemedir. Bu da can ve mal güvenliğini garanti eder .

8- Parlak Zemin:

Epoksi kaplamalar parlaklığı sayesinde uygulanan alana ışıl ışıl görüntü sağlar, dikkat çeker .

9- Malzemelerin Korunması:

Epoksi döşeme ile tesisinizdeki araç, makine, malzeme ve mobilya aşınmalarını azaltabilirsiniz. İş makinelerini, elektronik cihazlarınız çalışma ortamının tozundan koruyarak, arıza riskini azaltır, bakım onarım masraflarını düşürür. Bu sayede arızalardan dolayı oluşabilecek iş kayıpları bir nebze engellenir, fabrikalarda ortamdaki tozdan kaynaklanan hatalı ve arızalı ürün çıkma riskini azalmış olur.

10- Çevre Dostu

Epoksi zemin, işiniz için doğa dostu bir seçenektir. Uzun süre kullanılabiliyor olması da buna etkendir. Sağladığı yalıtım ile ortamdaki nemden, rutubetten koruması, sağlığa uygun olması, tozlanmayı engellemesi ile her şeyden önce insanları hastalıktan koruyarak iş kayıplarını asgariye düşürür.

Türkiyede işin ehli olan epoksi firmaları bulmak kolay değil , 35 senelik endüstriyel zemin tecrübesiyle Yurt içi ve Yurt dışı uzman ekipleriyle www.colormaxyapi.com sizlere en iyi epoksi hizmetini sağlamak amacıyla kurulmuştur.